Opel го поднови своето лого

ОБЈАВЕНО НА:

Бројни производители изминативе две години ги променија или едноставно освежија своите логоа. Дел од нив со цел да ја искористат штамата предизвикана од коронавирусот, а дел со цел да го означат почетокот на новата ера – ерата на електрификацијата.

Последниот производител кој се одлучи на ваков потег е германски Opel кој го освежи логото откако ја претстави целосно електричната Opel Mokka.

Станува збор за мала визуелна измена во која доминира т.н. Neon Opel Yellow боја.

“Ние сме самоуверени, младоумни и инклузивни. Во оваа нова ера Opel е инспириран од прогресивната т.н. cold to cool модерна германска култура” изјави меѓудругото макретинг директорот на Opel.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK