Новиот Tucson на тестот на еленски скок – положи со солиден резултат (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Новата генерација на Hyundai Tucson се најде на тестот “Еленски скок” кој го организира и спроведува шпанскиот магазин km77.

Новиот Tucson тестот го започна со прв обид од 76 км/ч. При овој обид Tucson одлично ги совладуваше препреките се до крајот кога не успеа да ја помине последната препрека.

За успешно поминување на сите пречки, на Hyundai Tucson му беа потребни 10 обиди за на крај успешно да го положи тестот при брзина од 71 км/ч.

Тестот можете да го погледнете на видеото во продолжение:

Најважно е дека „положи“…

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK