Македонски рекорд: Возел со 4,07 промили алкохол

ОБЈАВЕНО НА:

Полицијата има полни раце работа со ловење на пијаните возачи кои и покрај прпеораките да не седнуваат зад управувачот, сепак и „под гас“ возат. Тоа е сериозен прекршок, а кога и полицијата ќе ве фати плус тогаш ем ќе добиете казна, ем забрана з ауправување возило.

А, ако притоа имате и висок процент на алкохол тогаш можете да биде и меѓу рекордерите. Таков случајот со еден стружанец кој бил сопрен од полицијата.

Денеска во 13.34 часот полициски службеници од СВР Охрид-ОВР Струга при сообраќајна контрола на патничко моторно возило Opel Astraа“ со охридски регистарски ознаки во Струга го санкционираа возачот К.Б. бидејќи по извршеното алкотестирање биле измерени 4,07 промили на алкохол.

Лицето е исклучено од сообраќај, одземена му е возачката дозвола и поднесен соодветен поднесок.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK