Skoda Kodiaq: Од Женева директно во Скопје

ОБЈАВЕНО НА:

Откако беше претставен на саемот на автомобили во Женева, новиот адут во СУВ сегментот моделот Skoda Kodiaq веднаш е достапен и во продажните салони на Порше Македонија. Најновиот модел ги пренесува сите предности на брендот: модерен дизaјн, карактер, извонреден внатрешен простор, практичност и иновативна технологија која може да се најде кај повисоките класи на возила.

Skoda со првиот СУв влегува во сосема нов сегмент и освојува нова група на клиенти. Новиот Skoda Kodiaq е силен и го прави брендот иште попривлечен благодарение на новиот концепт, дизaјнот, лесното поврзување, поголемата удобност, безбедност и информации во реално време.


Технологијата што се вградува во Skoda Kodiaq е својствена на повисоката класa на возила, зато ашто новиот СУВ на Skoda, врв на својат сегмент.
Во Македонија од самиот почеток ќе има три нивоа на опременост, Active, Ambition и Style.

Повеќе детали за новиот Skoda Kodiaq.

Фотографија: Орце Поповски

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK