Ако сте за автомобил сега е време: Peugeot ви нуди да заштедите до 4.000 евра

ОБЈАВЕНО НА:

“Black Friday“ во Еуроимпекс трае до 7 декември, и на одредена количина и модели може да добиете попуст до 4.000 евра, а кај некои и многу повеќе. Сега е време за нов автомобил.

За разлика од оние кои нудат попусти само 1-2 дена на познатиот „Black Friday“ од Еуроимпекс, генерален увозник за Peugeot во регионот, информира за најновата понуда креирана за своите потрошувачи, за различни модели на возила, со конкретни цени, мотори, ниво на опременост и бои. И тоа ќе трае до 7 декември.

Креирани се посебни “Black Friday” цени со цел да им излезат во пресрет на своите потенцијални клиенти и да имаат можност да заштедат и до 4.000 евра! Ако ја погледнете понудата ќе можете да забележите дека заштедата кај некои модели е дури и повисока, а тоа секако треба да се искористи.

Клиентите можат да изберат помеѓу Peugeot 308, 301, 2008, 3008 и 508 по неодоливи цени!

Ако сте заинтересирани треба само д аги посетите двата продажни салони на Еуроимпекс во Скопје или да ја ја погледнете понудата кај овластената дилерска мрежа во Скопје, Тетово, Штип, Гевгелија и Битола каде ќе бидат целосно запознаени со моделите, техничките карактеристики, моторите, цените како и богатата опрема со која располагаат моделите во Black Friday понудата.

Целата понуда можете да ја погледнете на следниов линк: https://peugeot.mk/black-friday-2020.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK