Како би изгледала кабрио изведбата на Subaru BRZ

ОБЈАВЕНО НА:

Само неколку денови откако јапонскиот производител Subaru го претстави новиот BRZ, на интернет се појави рендер од кабрио изведбата на овој модел.

Станува збор за неофицијален рендер дело на X-Tomi Design. Овој дизајнер направи и рендер за спортската STi изведба на овој модел.

И за двете изведби засега нема никакви официјални информации од Subaru за тоа дали планира истите да ги претстави.

Subaru BRZ STi

Повеќе за продукцискиот Subaru BRZ прочитајте ТУКА.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK