Кими Раиконен ѕвезда во најновата реклама за Stelvio (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Alfa Romeo ја објави својата најнова телевизиска реклама за подновениот SUV модел Stelvio.

Главна ѕвезда во истата е популарниот Формула 1 возач, Кими Раиконен. 40 годишниот Финец возејќи низ тесните улици на Монако ја покажува елегантноста на моделот Stelvio.

30 секундната реклама која веќе ги окупираше италијанските медиуми можете да ја погледнете во продолжение.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK