Kia подготви нов концепт за Франкфурт

ОБЈАВЕНО НА:

Kia објави дека на саемот во Франкфурт ќе претстави целосно нов концепт, создаден во Германија во нивниот развоен центар што се наоѓа само половина километар од местото каде треба да биде премиерата.

Засега, Kia не ги коментира деталите за својот нов концепт, само велејќи дека со нејзина помош ќе покаже како може да изгледа сосема нов предлог во новата генерација на семејството cee’d.

Kia го дефинира својот нов концепциски дизајн како долготраен хечбек кој го задржува изгледот на главниот спортски pro_cee’д, комбинирајќи импресивен дизајн со секојдневната разновидност.

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK