Како изгледа „Парада на победата“ што ја направија Русите во Лос Анџелес (ВИДEO)

ОБЈАВЕНО НА:

Сопствениците на советски автомобили кои живеат во САД организираа сопствена парада по повод 75 години од победата на СССР во Втората светска војна.

Десетина автомобили минаа триумфално по булеварот „Холивуд“ и бар квартот „Беверли Хилс“ во Лос Анџелес.

Во поворката учествуваа возила „нива“, „жигули“ и „УАЗ“ од клубот „CCCР Gаrаgе“.

Парадата завршила со положување на цвеќе пред Споменикот на советските воини во Западен Холивуд.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK