Јапонски квалитет на гуми по аутлет цена – само во февруари

ОБЈАВЕНО НА:

Доколку ви се потреби пневматици создадени од висок квалитет, со ново соединение на нагазната површина кое е изработено исклучиво од силикон, подолг век на траење, подобри перформанси на влажна површина и помала потрошувачка на гориво, Proxes CF2 е вистински избор за возачи кои бараат високи перформанси и безбедна гума за средни и високо-моќни возила.

Моделот Nano Energy 3 е одличен избор за возачи на компактни возила и возила од средната класа, кои бараат ефикасност при потрошувачка на гориво и заштеда на гумите. Истовремено е гума чие производство е пријателски наклонето кон околината и перформанси кои одржуваат високо ниво на безбедност, удобност и трајност за голем број километри.

Од понудата на зимски гуми, Snowprox S953 и S954 нудат доверливо сопирање и држење за подлогата на влажни и покриени со снег патишта, секогаш овозможувајќи ви безбедно и комфорно чувство на возење.

Еуроимпекс во својата “Outlet sale” понуда вклучува и летни и зимски гуми со бесплатна монтажа и балансирање од следниве димензии:

Димензија Модел Сезона Акциска цена
215/60 R16 95H Proxes CF2 летни 4.900
215/60 R16 99H Proxes CF2 летни 4.900
225/55 R16 95V Proxes CF2 летни 4.800
205/65 R15 94V Proxes CF2 летни 3.800
185/65 R15 92T NanoEnergy 3 летни 2.800
225/75 R16C 121Q Toyo H08 летни 6.800
225/75 R16C 118R Toyo H08 летни 6.800
215/50 R17 95V Snowprox S953 зимски 5.900
215/50 R17 95V Snowprox S954 зимски 6.400

 

Toyo Tires пневматиците се достапни во двете импортерски локации на компанијата Еуроимпекс:

Локација 1: Бул Трета Македонска Бригада број 72, 1000 Скопје

Локација 2: Ул Скупи 3а, 1000 Скопје

За повеќе информации https://www.toyo.mk/

Соопштение на Еуроимпекс

Следете не и на:

24AUTO NETWORK