Фејслифтот на SEAT Arona доаѓа годинава

ОБЈАВЕНО НА:

Фејслифтот на првата генерација на SEAT Arona доаѓа уште годинава. Доказ за тоа се и фотографиите кои се појавија на интернет, а се однесуваат на фејслифтот на овој автомобил.

Од фотографиите може да се заклучи дека Arona доаѓа со минимални естетски измени. Единствено забележителни се новите браници како и подновените LED светла. За очекување е во понудата да дојде и со нови бои како и нови фелни. Во однос на внатрешноста таа останува иста, но ќе бидат понудени нови седишта.

Во понудата остануваат истите мотори. Така купувачите и натаму може да одбираат помеѓу двете верзии на 1,0 литарскиот TSI мотор како и 1,5 литарскиот TSI мотор со 148 КС. Во понудата останува и 1,6 литарскиот TDI мотор кој продуцира максимални 94 КС.

 

Во производство влегува кон крајот на оваа година, а ќе се произведува во Марторел, каде започна и да се произведува во 2017 година.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK