Ексклузивна лимитирана колекција на патики во чест на легендата на Renault 5 (Видео)

ОБЈАВЕНО НА:

Renault стави спектакуларен крај на својата едногодишна кампања прославувајќи 50 години од својот иконски модел Renault 5 со лансирање на ексклузивна колекција на патики со ограничено издание создадена во соработка со Savoir Faire Paris и фокусирана на R5 Turbo.

Лимитираното издание на патиките на Renault се нарекува Racing Shoe5 и е рачно изработено во Париз, Франција од Savoir-Faire Paris.

Патиката, чиј дизајн е инспириран од главните стилски одлуки на R5 Turbo, е создадена во пет главни верзии – црна, црвена со сина, сина и бела, а ќе биде достапна за купување до 6 декември во SHINZO- Париска поп-ап продавница во француската престолнина.

 

 

 

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK