Доби 4 милиони долари бидејќи пропадна со автомобилот во дупка

ОБЈАВЕНО НА:

Советот на Лос Анџелес и додели отштета од 4 милиони американски долари на 48 годишната Стефанија Скот која со своето возило пропадна во дупка.

Оштетената на 18 февруари 2017 година со своето возила пропадна во дупка со длабочина од 6 метри која се појави на булеварот Лаурел Кањон.

Покрај материјалната штета, Скот доживеа и повреди поради што и беше задржана на лекување во локалната болница.

Во изјава за американските меидуми, оштетената потенцира дека градот треба да ја подобри инфраструктурата, а со тоа и јавната безбедност.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK