Десетте најбезбедни автомобили за 2020 години (ФОТО)

ОБЈАВЕНО НА:

Consumer Reports го откри годишното рангирање за најбезбедните автомобили за 2020 година.

Врз основа на набљудувањата во светот секоја година списанието готви рангирање за тоа кои модели на автомобили се најбезбедни.

За 2020 година Consumer Reports ги постави брендови Lexus, Mazda и Toyota во лидерската тројка.

Во продолжение можете да ги видите десетте најбезбедни автомобили за 2020 година.

Mazda MX-5 Miata

Toyota Prius Prime

Toyota Prius

Lexus GX

Hyundai Kona

Mazda CX-3

Lexus NX

Toyota 4Runner

Mazda CX-9

Lexus GS

Consumer Reports направи и рангирање на најмалку безбедните возила за следната година.

Chevrolet Colorado

Chevrolet Camaro

Jeep Wrangler


Alfa Romeo Giulia

Volkswagen Atlas

Volkswagen Tiguan

Acura MDX

Tesla Model X

Chrysler Pacifica

Chevrolet Traversean

Следете не и на:

24AUTO NETWORK