Abarth постави нов Гинисов рекрод

ОБЈАВЕНО НА:

Abarth се запиша во книгата на гинисови рекорди откако го собори претходно поставениот за најголем дигитален собир.

Спортскиот бренд на FCA на својата Фејсбук страна постираше објава преку која побара фановите да постираат фотографии од својот Abarth автомобил. По речиси еден час биле објавени нешто над 850 фотографии со што беше поставен новиот рекорд.

Инаку верувале или не, Abarth има 87 официјални клубови ширум светот и во нив членуваат околу 5 илјади члеови. Најголема заедница во EMEA регионот е “The Scorpionship” која организира и бројни меѓународни собири. Таму има над 139.000 претплатници.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK