Инцидентот на Карлос Саинц што можеше да заврши трагично (Видео)

ОБЈАВЕНО НА:

Познатиот рели возач Карлос Саинз годинава прерано се откажа од релито дакар, откако со неговото возило Peugeot излета од патеката имаше повеќекратни превртување и големо оштетување на возилото.

За среќа немаше повредени, иако еден гледач крај патеката на свиокот каде Саинз ја загуби контролата можеше да настрада. Возилото падна во провалија длабока 10-15 метри.

На таа етапа, Саинц доби казна од 10 минути уште на почетокот поради проблеми со навигацијата, па мораше да притисне посилно за да се врати во игра. Но, на крај брзањето не се исплатеше.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK