(Видео): Како изгледа LaFerrari Aperta кога ја вози Себастијан Фетел

ОБЈАВЕНО НА:

Ferrari го објави првото официјално видео на нивниот нов Laferrari Aperta, везија со отворен покрив на нивниот најсилен автомобил.

Но, како изгледа кога оваа специјална серија од само 70 примероци колку што ќе бидат произведени ќе му биде дадена на Себастијан Фетел.

Хибридниот мотор се уште го користи можеби најсилниот воздушно ладен В12 мотор на планетата. Ferrari тука има вградено 789 КС и 6,3 литарски мотор, кој е дополнет со електромотор од 161 КС. Комбинацијата на 950 КС е доволна Laferrari Aperta да може да развие 350 км/ч, а до 100 км/ч. да забрзува за помалку од 3 секунди. До 200 км/ч стигнува за 7,1 секунда.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK