Во Србија влез само со ПЦР Тест

ОБЈАВЕНО НА:

Сите странски државјани од 20 декември 2020 за влез во Србија ќе треба да имаат негативен ПЦР тест за влез во Србија, не постар од 48 часа, додека на српските граѓани ќе им треба или негативен тест или ќе бидат испратени во десетодневен карантин.

Останува забраната за работа на сите објекти од 17 часот, што не важи за објектите за храна, аптеките и бензински пумпи.

Важноста на одлуката за потреба од ПЦР тест се однесува и на оние што патуваат авионски без оглед на земјата од која влегуваат, и ова ќе важи од 20 декември, најверојатно до 10 јануари.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK