Сакате многу сонце? Ова се 10-те градови кои треба да ги посетите

ОБЈАВЕНО НА:

Иако периодов поради коронавирусот патувањето во странство е речиси невозможно, сепак, по надминување на кризата која се надеваме брзо ќе помине ќе може слободно да се патува.

А ако сакате дестинации со многу сонце и топлина, тогаш најдобро е да одберете еден од следните десет градови ширум светот како ваша дестинација.

Во следните градови во летниот период температурата во најголемиот дел од летото е над 30 степени Целзиусови, но неретко достигнува и над 40 степени.

1. Куала Лумпур (Малезија)


2. Мексикали (Мексико)


3. Феникс (САД)


4. Мелбурн (Австралија)


5. Бангкок (Тајланд)


6. Хонг Конг


7. Лас Вегас (САД)


8. Атина (Грција)


9. Џизан (Саудиска Арабија)


10. Каиро (Египет)

Следете не и на:

24AUTO NETWORK