Катар Ервејс го одложи враќањето на дестинацијата Скопје – Доха

ОБЈАВЕНО НА:

Авиокомпанијата „Катар ервејс“ го одложи продолжувањето на линијата кон Скопје за повеќе од два месеци.
Летовите од Доха првично требаше да бидат обновени на 28 март, но сега се одложени до 6 јуни, пишува Ексјуавиешн.

Катарскиот превозник ги прекина услугите кон македонската престолнина на почетокот на глобалната здравствена состојба во март минатата година. Во последната цела година на работење, во 2019 година, патувале вкупно 29.856 патници меѓу двата града.
Флајдубаи ќе биде единствената авиокомпанија што одржува закажани директни услуги помеѓу Персискиот Залив и Македонија на почетокот на летната сезона 2021 година.

Авиокомпанијата планира да продолжи со летовите од својот центар во Дубаи до Скопје на 29 март по повеќе од една година пауза.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK