XC40 ќе биде “најшарен” модел во палетата на Volvo

ОБЈАВЕНО НА:

Со десетици можни комбинации на бои за екстериерот и ентериерот, персонализацијата ќе биде во основата на новата боја на Volvo XC40 што е првото влегување на Volvo Cars во сегментот на малите премиум SUV модели. Очекуваниот XC40, кој ќе биде претставен наскоро и ќе биде додаден во SUV палетата на Volvo.

XC40 го носи Volvo Cars во една нова област и им овозможува на дизајнерите на компанијата слободата да создадат автомобил, кој носи виталност, индивидуалност и разиграност – квалитети кои во моментов недостасуваат во сегментот на мали премиум SUV модели.

“Сакавме XC40 да биде свеж, креативен и извонреден претставник на Volvo гамата, кој им овозможува на возачите да ја изразат својата индивидуалност на патеката пред својот дом. Возачите на XC40 се заинтересирани за мода, дизајн и поп култура и често живеат во големи, динамични градови. Тие сакаат автомобил кој ја одразува нивната личност. XC40 е овој автомобил “, вели Томас Ингенлат, главен дизајнер во Volvo Cars.

XC40 нуди поширока и позабавна палета на бои, што го прави најголем експресивен модел во портфолиото на Volvo, одразувајќи дружељубив карактер на неговиот возач. Уличната мода, градската архитектура, дизајнерските стоки од највисок квалитет и поп културата – сите беа извори на инспирација, кога тимот дизајнери на Volvo ги одредуваше материјалите, мотивите и боите што ќе бидат опции за новата XC40.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK