Volkswagen со три светски премиери на саемот во Женева (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

На новото издание на саемот во Женева кој ќе се одржи на почетокот на следниот месец, Volkswagen ќе запише едно најсилните учества и ќе направи промоција на три нови автомобили.

Главниот акцент ќе биде ставен на обновениот и со функционалност за делумно автономно управување на моделот Passat, а евентуалниот развој на темата електрификација ќе биде виден благодрение на веќе вклучениот нов концепциски развој на иконата на песочниот кабриолет на брендот.

Третата светска премиера на Volkswagen ќе биде на спортската R-верзија на компактниот градски SUV T-ROC, кој ќе се одликува со сериска верзија на моделот не само со помошен мотор, туку и со специјално развиен внатрешен и надворешен пакет како и оптимизирана суспензија.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK