Во внатрешноста на Mercedes Е-Class ќе има TikTok и Angry Birds игра

ОБЈАВЕНО НА:

Mercedes полека почна да открива повеќе информации за новиот E-Class, а додека се уште нема официјални информации кога ќе ја видиме следната генерација на популарниот модел, германската компанија веќе ги сподели првите слики од автомобилот. Кадрите ја прикажуваат внатрешноста, која веројатно изгледа познато ако сте запознаени со понудата на компанијата.

Распоредот на внатрешноста е сличен на оној на моделот EQE, иако тука е комбинирана верзијата со и без Hyperscreen. Има еден дисплеј пред возачот, а втор за инфозабавниот систем е вграден во контролната табла.

Сместен е во проѕирен панел кој продолжува пред патникот, сличен на оној на Hyperscreen, каде што може да се монтира и трет екран. Клиентите може опционално да нарачаат селфи камера на горниот дел од контролната табла за повици или фотографии.

Како и другите модели на Mercedes, камерата ги следи очите на возачот за да следи дали гледа во екранот пред совозачот. Ако тоа се случи, системот автоматски го затемнува третиот екран за да спречи одвлекување на вниманието.

Инфозабавниот систем доаѓа со апликации како TikTok, Zoom, Webex, Angry Birds, како и прелистувачот Vivaldi. Амбиенталното осветлување може да се поврзе со музиката што ја слушате за да го промени светлото во ритамот на песната.

Kако стандардна опрема ќе биде обезбеден сараунд систем Burmester со 17 звучници и четири звучни трансдуктори на предните седишта.

Mercedes ќе ја има новата Е-Class кај по светската премиера која најверојатно ќе се одржи следната пролет.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK