Skoda го покажа Enyaq Sportline iV (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ОБЈАВЕНО НА:

Компанијата Skoda објави информација за новата спортска верзија на целосно електричниот модел Еnyaq – Enyaq Sportline iV, кој доаѓа со ред на промени и оптимизација на уште подинамично однесување на патот.

Skoda Enyaq Sportline iV се разликува од стандардната верзија на електромобилот со оптимизирана суспензија, која го намалува и клиренсот на автомобилот од патот за 15 милиметри во предниот и 10 милиметри во задниот дел, сет од 20 и 21 инчни тркала, нови декоративни елементи за надворешниот дел од возилото и друго.

Во внатрешноста на електричниот автомобил се откриваат спортски седишта со интегрирани потпирачи, повеќефункционален спортски волан со три краци и кожен тапацир, дополнителни апликации со карбон.

Skoda Enyaq Sportline iV

Skoda Enyaq Sportline iV е достапен во три основно верзии на моќност. Enyaq iV 60 со 180 коњски сили и батерија 62 kWh (400+ км автономност), ENYAQ iV 80 со 205 коњски сили и батерија 82 kWh (520+ километри), и ENYAQ iV 80x со два електромотори за погон на четири тркала со моќност од 265 коњски сили, кој ќе биде лансиран на пазарот во текот на оваа година. Се разликува од стандардната верзија на електромобилот со оптимизирана суспензија, која го намалува и растојканието на автомобилот од патот за 15 милиметри во предниот и 10 милиметри во задниот дел, сет од 20 и 21 инчни тркала, нови декоративни елементи за надворешниот дел од возилото и друго.

Skoda Enyaq Sportline iV е достапен во три основно верзии на моќност. Enyaq iV 60 со 180 коњски сили и батерија 62 kWh (400+ км автономност), ENYAQ iV 80 со 205 коњски сили и батерија 82 kWh (520+ километри), и ENYAQ iV 80x со два електромотори за погон на четири тркала со моќност од 265 коњски сили, кој ќе биде лансиран на пазарот во текот на оваа година.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK