Што донесува новото Clio (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

На саемот којшто е во тек во Женева, Французите конечно го покажаа новото Renault Clio. Автомобилот од кој првите фотографии се појавија уште на крајот од јануари сега е целосно претставен и се знаат и деталите за него.

Новото Clio располага со доста богат избор од мотори. Бензинците се со моќност од 63 до 100 коњски сили, додека дизел моторите се од 85 до 115 коњски сили. Во сосема скоро време на пазарот ќе се појави и хибридна верзија.

Што се однесува до изгледот, тој е сличен на оној од претходната генерација, но очигледно има елементи и од поголемиот Megane. Во внатрешноста кардинална промена е направена на иструмент-таблата, која е со многу помодерен мултимедијален систем.

На живо от Женева: Това е новото Renault Clio

Публикувахте от mobile.bg в Понеделник, 4 март 2019 г.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK