Саемот за автомобили во Детроит одложен за следната есен

ОБЈАВЕНО НА:

Уште едно саемско одложување – организаторите на саемот за автомобили во Детроит (North American International Auto Show)соопштија дека саемот се одложува за следната есен.

Овој саем кој е еден од трите најголеми во Северна Америка, заедно со оној во Њујорк и Лос Анџелес требаше да се одржи во јуни следната година, но истиот е презакажан за од  28 септември до 9 октомври следната година.

Претходно, и саемот во Лос Анџелес беше презакажан од 20 ноември годинава во мај следната.

Сега следен саем за автомобили кој ќе се одржи на американско тло е оној во Њујорк кој почнува на 2 април и ќе трае се до 11 април.

ГЛАСАЊЕТО Е ЗАВРШЕНО

АКО СЕГА БИ КУПИЛЕ АВТОМОБИЛ, ТОЈ БИ БИЛ СО?

бензински мотор
35.21% | 425 од 1207 ГЛАСА
дизелски мотор
32.56% | 393 од 1207 ГЛАСА
хибрид
17.90% | 216 од 1207 ГЛАСА
електричен
11.02% | 133 од 1207 ГЛАСА
плаг-ин
3.31% | 40 од 1207 ГЛАСА

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK