Новата Skoda ќе има возбудлив изглед

ОБЈАВЕНО НА:

Како што е веќе познато, Чесите од Skoda се максимално работливи и се подготвуваат за претстојниот саем во Париз. Имаа возило со двојна намена, а се работи за шоувозилото Vision RS, кое истовремено ќе навести и за двете насоки во кои Чесите ги фокусираат своите напори.

Првото е дека Skoda подготвува целосно нов компактен автомобил, кој ќе се наоѓа меѓу Fabia и Octavia и најверојато ќе ја замени Skoda Rapid Spaceback (може да биде и со истото име). Во официјалното соопштение до медиумите се вели дека новиот модел ќе ја рашири понудата, а нема да замени некој од веќе присутните модели.

Покрај тоа концепцијата ќе го покаже новиот дизајн со кој ќе бидат „облечени“ спортско ориентитераните модели на брендот, носејќи ја ознаката RS. Откако покажа како изгледаат возилата на Skoda однадвор, сега се појави и информација за новите внатрешни решенија.

Ќе бидат достапни четири одделни седишта по шемата 2+2, а на таблата ќе има виртуелна комбинација од инструменти и неколку сензорни дисплеи. Лостот за менувачот недостига, а на негово место се појавува минијатурен селектор за џојстици.

Предвид е релативно ниско буџетниот статут на брендот, најсветлите внатрешни решенија најверојатно нема да се појават во сериските модели, но вкупниот стил ќе биде тој: строг, модерен и хоризонално ориентиран.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK