SEAT почнува со производство на Tarraco e-HYBRID (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ОБЈАВЕНО НА:

Компанијата SEAT продолжува да ја проширува својата понуда на електрични автомобили со стартувањето на производството на plug-in верзијата на флагманот Tarraco e-HYBRID, која ќе биде лансирана на пазарот во првиот квартал од следната година.

Seat Tarraco e-Hybrid, кој се качува на производствната линија откако од компанијата го направија тоа со Leon e-Hybrid и електромобилот Mii, ветува можност за поминување до 49 километри во чисто електричен режим благодарение на интегрираниот батериски блок со капацитет од 13 kWh.

Хибридниот систем со полнење на Tarraco e-HYBRID е составен од 1.4-литарскиот TSI бензинов мотор со моќност од 150 коњски сили и е електричен мотор со моќност од 115 коњски сили, а вкупната на СУВ моделот е 245 коњски сили, кое ја претвора новата верзија во најмоќниот предлог во понудата на автомобилот.

Seat Tarraco e-Hybrid

Хибридниот систем со полнење на Tarraco e-HYBRID е составен од 1.4-литарскиот TSI бензинов мотор со моќност од 150 коњски сили и е електричен мотор со моќност од 115 коњски сили, а вкупната на СУВ моделот е 245 коњски сили, кое ја претвора новата верзија во најмоќниот предлог во понудата на автомобилот.

Идните сопственици на Tarraco e-HYBRID ќе можат да избираат меѓу три основни режими на работа на хибридниот систем – e-Mode, Automatic Hybrid и Manual Hybrid, какои два дополнителни  – e-Mode и s-Boost.

При појавата на пазарот, SEAT Tarraco e-HYBRID ќе се нуди само со конфигурација од пет седишта, како и во верзии Xcellence и FR.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK