Се појавија фотографии од обновениот Fосus

ОБЈАВЕНО НА:

Компанијата Fоrd се подготвува за новaта четврта генерација на Fосus и oбнoвeниот бестселер, кој веќе е сертифициран на кинескиот пазар.

Сајтот аutоhоmе.соm.сn објави фотографии на комбито Асtivе, со кое дизајнот престана да биде тајна.

Модернизираниот Fосus се разликува од сегашниот модел и според амблемот поставен на решетката ладилникот место на предната хауба, како и новите браници и тркала. Фаровите исто така имаат друг облик.

Во Кина, Fосus ќе се нуди единствено со 1.5 – литарскиот трицилиндричен бензинов мотор со моќност од 174 коњски сили во комбинација со осумстепен автоматски менувач. Погонот е на прените тркала, а продажбите стартуваат во текот на летото.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK