Renault Arkana – хибридниот СУВ доаѓа во Европа

ОБЈАВЕНО НА:

Новото Renault Arkana, купе-кросоверот на францускиот бренд доаѓа во Европа со хибриден мотор. Надарен со силна индивидуалност, новата Renault Arkana го комбинира возачкото задоволство, комфорот, простор и стилот.

Атлетскиот и динамичен купе-кросовер на Renault пристигнува на европски пазар, со многу нови технологии, хибридна верзија E-TECH и нова верзија R.S. ниво на опременост со по-карактерен и динамичен дизајн.

Внатрешноста на новата Renault Arkana е насоченa кон семеjството како по однос на просторот, така и на волументо на багажен простор. Опремен со единствен дисплеј со најголеми димензии во категоријата и благодарение на двата екрана, новата Renault Arkana има високотехнолошки кокпит, како што е подобар и квалитетен комфор.

Новата Renault Arkana е опремена со нова хибридна понуда во сегментот со E-TECH Hybrid 140 КС и 1,3 TCe 140 и TCe 160 12-волтови микрохибридни мотори. Хибридната E-TECH технологија, со која се веќе опремен и Clio, Captur и Megane, е иновација на Renault кој е подобрен на повеќе од 150 патенти и основа на искуствата на компаниите во областа на електричните автомобили и F1.

Новата Renault Arkana ќе биде претставена во Европа во првата половина на 2021.

Официјално Renault Arkana – комбинација на СУВ и седан

Renault Arkana со почетна цена од 14 илјади евра…. ама!

 

ГЛАСАЊЕТО Е ЗАВРШЕНО

АКО СЕГА БИ КУПИЛЕ АВТОМОБИЛ, ТОЈ БИ БИЛ СО?

бензински мотор
35.21% | 425 од 1207 ГЛАСА
дизелски мотор
32.56% | 393 од 1207 ГЛАСА
хибрид
17.90% | 216 од 1207 ГЛАСА
електричен
11.02% | 133 од 1207 ГЛАСА
плаг-ин
3.31% | 40 од 1207 ГЛАСА

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK