Peugeot Partner фатен камуфлиран на тестирање

ОБЈАВЕНО НА:

Последните подготовки на PSA околу новата генерација на Peugeot Partner се во завршна фаза, и сега лесното комерцијално возило веќе се тестира камуфлирано на улиците. Ова е првпат да се види новата генерација на моделот што треба да биде официјално промовиран до крајот на годината.

Новиот Peugeot Partner ќе ја користи истата платформа како и Citroen Berlingo и Opel Combo, a сите модели ќе се произведуваат во фабриката на PSA во Виго, Шпанија.

Новата генерација се очекува да порасне во димензии за да понуди повеќе простор и места за товарање, но и многу други места за оставање дребулии, а токму во овој дел сегашниот модел заостануваше зад конкуренцијата. Уште од порано PSA и Opel објавија дека сите нови модели ќе бидат различни и ќе се потпираат на нивното препознатливо појавување.

Се очекува во иднина во моделот да има и бројни системи за помош на возачот, и различни мотори, бензински и дизелски.

Продажбата на новата генерација на лесно доставни возила треба да биде на почетокот на 2018 година.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK