Отсега Dacia ќе биде: Побитна и модерна, и трипати подобра

ОБЈАВЕНО НА:

Ако се суди според најавата на француската компанија која го поседува романскиот бренд, тогаш новите модели на Sandero, Sandero Stepway и Logan ќе бидат не само со целосно редизајниран дизајн, туку и многу понапредни од своите претходници. На 29 септември 2020 година, детално ќе бидат претставени новите Sandero, Sandero Stepway и Logan.

За одлична цена и со компактни надворешни димензии, тие ќе нудат поголема модернизација, опрема и флексибилност, без да се откажат од нивните основни примери и квалитетот на кој се надеваат.

Денес, повеќе од кога било, понудата за Dacia целосно ги исполнува очекувањата на сè поангажираните потрошувачи. Во нивниот секојдневен живот, кога трошат, секоја акција стекнува ново значење и „изолираниот чин“ му го отстапува местото на долгорочен „пристап“. Попрецизно автомобилот е основа на ова движење, купување што е дел од долгорочен план, олицетворение на внимателен и симболичен избор. Зошто да бараме сè повеќе и повеќе кога нашите клиенти сакаат само да консумираат подобро и по најдобра цена?

Од еден модел до комплетен и разновиден асортиман, Dacia го трансформираше автомобилот веќе 15 години. Sandero стана иконски модел и бестселер, а од 2017 година. е најпродаваниот автомобил во Европа за индивидуални клиенти.

Комплетно новата Dacia Sandero испушта силна индивидуалност и впечаток на цврстина. Во исто време, целокупната линија е помазна, благодарение на променетиот наклон на шофершајбната, долната линија на покривот и радио антената поставена на задниот дел од покривот. И покрај непроменетиот клиренс новиот Sandero се чувствува понизок и постабилен, делумно благодарение на пошироките предни и задни тркала.

Со зголемениот клиренс целосно новиот Dacia Sandero Stepway е универзален кросовер во гамата на Dacia. Неговиот карактеристичен надворешен дизајн носи порака за бегство и авантура. Имиџот и ДНК на кросовер на новиот Sandero Stepway се подобруваат со зголемената диференцијација од новиот Sandero. Веднаш препознатлив од предната страна благодарение на специфичниот, ребрест и покуполест преден дел, хромираното лого Stepway под решетката и закривениот оклоп над светлата за магла.

Комплетно обновена, силуетата на комплетно новата Dacia Логан е помазна и подинамична, малку издолжена. Мазната линија на покривот, радио антената поставена на задниот дел од покривот и малото намалување на страничните стаклени површини помагаат да се подобри целокупната линија. Светлиот потпис во форма на Y и подобриот дизајн на некои елементи, како што се рачките на вратите, се идентични атрибути на оние на новиот Sandero.

Предните и задните светла го означуваат почетокот на новиот светлосен потпис во форма на Y на Dacia. Благодарение на ова осветлување, третата генерација на модели има силен идентитет. Хоризонтална линија ги поврзува двата фарови напред и назад и се протега во нивните соодветни светлосни линии, помагајќи визуелно да ги проширите моделите.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK