Претставен редизајнот на i30N – мало освежување пред новата генерација

ОБЈАВЕНО НА:

Hyundai го претстави редизајнот на N изведбата на третата генерација од моделот i30 позната и како Elantra на северноамериканскиот пазар.

Станува збор за благо изменет дизајн кој опфаќа нови предни и задни LED светла, изменет преден и заден браник како и нови 19 инчни алуминиумски фелни во понудата.

Иако не се објавени официјални информации околу мотористиката се очекува централно место да заземе 2.0 литарскиот турбобензински мотор со 250 КС како и верзија со 275 КС која доаѓа во Performance нивото на опременост. Тука е и шест степениот автоматски и мануелен менувач.

Hyundai i30 N

Продажната цена засега останува непозната, а првите испораки од овој модел треба да се очекуваат кон крајот на годинава.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK