Ова го можат само лудите Руси: Како од Lada Niva настана најевтиниот кампер (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Lada Niva Autodom со 18.400 евра во моментов е најевтиниот компактен кампер, кој комбинира класична механика со бензинец 1,7 со мотор со 84 коњски сили и камперска технологија.

Според податоците Lada Niva Motorhome е изградена од компанијата од Москва, Lux Form. Таа исто така го доработува моделот Lada Granta кој е со должина од 4,76 метри, ширина од 1,74 метри и висина од 2,77 метри.

Ентериерот е сочинет од  следните делови за две лица. Има маса на расклопување, дводелен шкаф, кујна со шпоред, мијалник, фрижидер од 60 литри, неколку плакари, бања со биолошки тоалет и туш.

Покрај ова во камперот има и резервоар за вода за пиење и за технолошка вода од 70 или 40 литри.

Цената на ова возило е 18.400 евра.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK