Освежување за Ford Fiesta -нови дигитални детали и потренди изглед

ОБЈАВЕНО НА:

Ford го претстави освежувањето на гамата на Fiesta со сите варијанти кои добиваат визуелни дотерувања, стандардни LED фарови и повеќе технологија внатре, додека го одржуваат стилот на каросеријата со три врати, заедно со хечбекот со пет врати. Покрај обичната Fiesta (Trend, Titanium), спортската ST-Line, авантуристичкиот Active и верзијата ST, беше претставена и комерцијалната верзија (комбе).

Седмата генерација на Ford Fiesta беше претставена во 2017 година, и доби серија надградби во 2020 година, вклучувајќи благ-хибриден мотор ЕкоБуст, поврзување и безбедносни карактеристики. Овој пат, Ford и даде нова сила на Fiesta за да се држува на пазарот во односн на конкуренцијата (VW Polo, Toyota Yaris, Renault Clio, Peugeot 208, итн.).

Заедно со стилските промени во надворешноста и внатрешноста, Fiesta сега добива нови LED Matrix светла, 12,3-инчен дисплеј, EcoBoost Hybrid технологија, Powershift роботизиран менувач со седум брзини и тематски дизајн на елементи и за четирите одделни нивоа на изведба. – Trend, Titanium, ST-Line и Active. Додадена е и луксузна верзија на Vignale.

Ford Fiesta моделска 2022

Седмата генерација на Ford Fiesta беше претставена во 2017 година, и доби серија надградби во 2020 година, вклучувајќи благ-хибриден мотор ЕкоБуст, поврзување и безбедносни карактеристики. Овој пат, Ford и даде нова сила на Fiesta за да се држува на пазарот во односн на конкуренцијата (VW Polo, Toyota Yaris, Renault Clio, Peugeot 208, итн.).

Спортската ST верзија на Fiesta е опремена со целосно дизајнирани спортски седишта, дополнителни декоративни елементи, може да се имплементираат во Mean Green надворешноста и многу повеќе.

Се што треба да знаете за новата Fiesta 

Ford Fiesta ST се напојува со 1,5-литарски EcoBoost, кој генерира максимална моќност од 200 КС при 6000 в/мин и максимален вртежен момент од 320 Nm (+30 Nm). Компактниот спортски автомобил, кој добива нов Track режим, може да забрза од 0 до 100 км / ч за 6,5 секунди и да развие максимална брзина од 230 км / ч.

Новата EcoBoost Hybrid e еднолитарска хибридна верзија на Fiesta и е достапна во две моќни верзии-125 и 155 коњски сили, и двете се конфигурирани со 6-степен мануелен менувач.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK