Пристигна Fiat 500 Cabrio Dolcevita – време е за нова романса

ОБЈАВЕНО НА:

Понудата на модели на Fiat 500 во Македонија се зголемува со уште еден модел кој го има називот 500 Cabrio Dolcevita. Можност уште еднаш да се вљубите во малиот италијански автомобил кој потсетува на крајот на 50-те и почетокот на 60-те од минатиот век, кога и во мало пакување имаше убави нешта.

Fiat 500 Dolcevita e дел од комплетно подновената гама 500 која ја сочинуваат нивоата на опременост Cult, Connect, Dolcevita и Sport. Новата гама се карактеризира со нови нивоа на опременост, нови бои, нови ентериери и нова стратегија на гамата што ја прави подостапна и полесна за избирање и одговара на специфичните потреби за мобилност на секој клиент одделно.

Fiat 500 Dolcevita во сериска опрема вклучува богата опрема која се однесува на технологија, безбедност и стил. Однатре, новата контролна табла е во боја на каросеријата, додека однадвор се додадени хромирани детали на кваките, на предниот браник и на задната врата кои уште повеќе го истакнуваат сјајот на изгледот Dolcevita. Во серија се и 15” тркала од лесна легура, стаклен покрив (кај верзијата хечбек), а каросеријата, на барање, е двобојна бело-сива Gelato/Lunare, надополнета со беџ Dolcevita.

Fiat 500 Dolcevita не е само модел со стил, туку и голема елеганција. Во серија е екранот на допир Uconnect™ 7” HD со „таблет ефект” со екран HD кој поседува широк избор на функции, систем за гласовни команди, технологија Bluetooth®, гласовно препознавање и mirroring со компатибилните Apple CarPlay и Android Auto™.

Новата гама Fiat 500 започнува со верзијата „ Cult“, наменета за поп-светот, типичен за 500, за оние што бараат стил и единственост. Продолжува со нивото на опременост „ Connect“, за оние кои се во потрага по лесно поврзување, ова ниво е најдобриот начин да се биде секогаш поврзан со својот свет, со стил. Нивото на опременост „ Dolcevita“ е посветено на љубителите на гламурозен начин на живот. Понудата ја комплетира нивото на опременост „Sport“ идеално за млада и динамична популација, која истовремено е и независна.

На домашниот пазар новата гама Fiat 500 доаѓа во понуда со бензинскиот мотор 1.2 69 КС Euro 6D и хибридениот мотор mild-hybrid 1.0 70 КС Euro 6D , кој ги намалува емисиите, ги соборува потрошувачките и подарува супериорно чувство на возење.

За повеќе информации за новата гама Fiat 500 посетете ја продажна мрежа на Fiat во Македонија.

 

ГЛАСАЊЕТО Е ЗАВРШЕНО

На која бензинска пумпа најчесто ги користите услугите за гориво?

МАКПЕТРОЛ
44.28% | 1,282 од 2895 ГЛАСА
ЛУКОИЛ
22.18% | 642 од 2895 ГЛАСА
Други
17.65% | 511 од 2895 ГЛАСА
ОКТА
15.89% | 460 од 2895 ГЛАСА

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK