Верувале или не: Пајак крена полициско возило – ама не во Скопје

ОБЈАВЕНО НА:

Пред законот сите се исти, па и оние кои треба да го спроведуваат. Под оваа парола очигледно дека се води и вработен во пајак службата во Нови Сад.

На Twitter се врти фотографија снимена во Нови Сад, во близина на Спенс центарот на која се гледа како пајак возило носи полициско возило на српското МВР.

Дали станува збор за крајно професионално однесување на вработениот во градската служба или едноставно транспорт на неподвижно возило, а можеби и одмазда, останува да се шпекулира.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK