Титулaтa за најлошо паркирање оди кај… (ВИДEO)

ОБЈАВЕНО НА:

Паралелното паркирање на автомобил или во рикверц се смета за едно од најтешките нешта дури и за новите возачи дури и иако бара малку повеќе искуство, во видеото ќе се види доказ дека сè уште има луѓе кои не го совладале на најдобар начин.

Видеото кое според Thе Sun го прикажува возачот со најлошо паркирање во Велика Британија е со должина од 35 секунди и покажува осум минути со маки и десет обиди при кои возачот на црвената Toyota се обидува да паркира правилно.

Првите обиди не завршуват на најдобриот начин туку кога возилото доаѓа во сите позиции, само не и на правилната.

Сепак, после осум минути и најверојатно доста смеење од снимателнот и луѓето околу него, возилото е паркирано како што треба, а видеото завршува.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK