Tesla вози и под вода (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Велат струјата не се меша со вода, а и доколку дојде во контакт може да се случи голема хаварија.

Тоа не важи за моделот 3 на Tesla. Барем по видеото кое се појави на интернет, а кое е снимено во Кина.

На видеото може да се види како бела Tesla се движи низ вода кога наеднаш влегува во “длабокото”. Водата, на прв поглед не претставува никаков проблем за овој автомобил кој продолжува да вози и натаму.

Еве идеја плус за иновативниот Маск кој може слободно да размислува за комбинирани автомобили кои би возеле и под вода.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK