Со Ferrari влетал во океан затоа што “Исус му рекол така” (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Џејмс Мучачо, 48 годишник од Флорида предизвика големо внимание откако со своето Ferrari 360 Modena слета во океан.

Настанот се случил во Норт Ошн булеварот, а сведоците кои се затекнае на тоа место веднаш пријавиле во полиција. Полицијата заедно со екипа за спасување веднаш излегла на лице место, а возачот на ова Ferrari бил затекнат како седи во автомобилот сосема мирно.

Уште поголем интерес предизвика испитувањето на овој 48 годишник. Како што објави портпаролот на локалната полициска станица, возачот и сопственик на ова Ferrari на прашањето зошто влетал со автомобилот во океанот изјавил дека така му кажал Исус.

Инсерти од овој настан можете да погледнете на видеото во прдоолжение.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK