Снимена лудачка потера: Бегал со брзина од 290 км/ч (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Момче на возраст од 19 години во Англија возело мотоцикл со брзина од 290 км/ч во обид да побегне од полицијата.

Инцидентот е забележен на југот на Англија каде што 19-годишниот Маријан Василика Драгој го возел мотоциклот со голема брзина.

Потерата ја снимал полицискиот хеликоптер, а Драгој го возел мотоциклот со лажни регистрарски таблички и не запирал на нејолку семафори иако било запалено црвено светло.

Исто така во еден момент запрел и тргнал во погрешен правец за да дојде до бензинска пумпа и да наполни гориво.

На крајот полицијата успеала да го уапси, а на судот се изјаснил виновен по неколку точки од обвинувањето.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK