Не, вака не треба да паркирате паралелно (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Паркирањето за некои навистина претставува проблем, особено ако треба тоа да се направи во рикверц. За тоа како не треба да паркирате паралелно најдобро може да се види по примерот кој доаѓа од Ванкувер, Канада.

Возач на Honda направи голема глупост откако обидувајќи да се паркира паралелно притиснал неконтролирано на педалата за гас. Потоа со автомобилот се качи на тротоарот и се заби во блискиот објект.

Во оваа незгода настрадаа три лица кои се хоспитализирани во локалната болницата.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK