Не е лудо кога е итно – авион слета на сред автопат! (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Пилотите немаат многу алтернативи додека пилотираат воздушно летало, па кога се наоѓаат во некоја деликатна т.е. итна ситуација не бираат каде се би слетале.

Пилот на мал авион I-35W поради итност слетал на автопат во Њу Брајтон, Минесота и тоа додека на истиот се движеле возила.

Настанот се случил на 2 декември во вечерните часови, а причинета е само материјална штета на едно возила и на самиот авион. За среќа нема повредени лица во овој инцидент кој беше во целост снимен од безбедносните камери.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK