Најавена новата сезона на Top Gear (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Најпознатиот и најпопуларниот телевизиски магазин за автомобилизам, Top Gear ја најави својата нова, 29 сезона.

Со едноминутно видео, Top Gear ги најави новите возбудливи моменти на британскиот магазин.

Овој телевизиски магазин кој е во продукција на BBC Studios, за прв пат започна да се емитува на 20 октомври 2002 година. Оттогаш па се до денес емитувани се 214 епизоди распоредени во 28 сезони, вклучувајќи ги тука и 11 специјални епизоди.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK