Музеј од Флорида распродава повеќе од 200 автомобили (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Музеј на автомобили лоциран во Пунта Горда, Флорида, се одлучи да ја продаде целата своја поставка која ја сочинуваат повеќе од 200 спортски автомобили.

Според пишувањата на американските медиуми, овие автомобили ќе бидат дел од аукцијата која ќе се одржи на 22 и 23 јануари годинава.

При тоа купувачите ќе може да купат 48 примероци на Corvetta, но и Chevrolet Camaro, Chevelle, Pontiac GTO, Chevrolet Impala, Chevrolet K5 Blazer.

Причината за оваа продажба е слабата посетеност на овој музеј поради коронавирусот.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK