Мислел дека со Jeep Wrangler може секаде да вози – едвај го спасиле (Видео)

ОБЈАВЕНО НА:

Со Jeep Wrangler, благодарение на 4×4 погонот може да се отиде на многу места каде со обично возило не би можеле. Со оваа реченица американскиот производител веќе со децении успешно го продава овој SUV модел.

Сепак, токму ова тврдење може да направи голем проблем за буквалистите и за оние кои имаат преголема доза на адреналин.

Доказ за тоа е последниот случај кој доаѓа од калифорнија, САД, каде еден возач на Jeep Wrangler се заглави на планинско-ридска патека за велосипеди и крос мотоцикли.

Како што пишува американскиот сај за автомобилизам, заглавениот возач е дел од тимот на SoCal Jeep кои со повеќе возила тргна на оваа (не)возможна авантура.

Во оваа позиција, возачот со својот Jeep Wrangler останал заглавен 36 часа пред да дојде помош.

Уште една потврда дека и легендарните џипови имаат граници преку кои не може да поминат.

 

ГЛАСАЊЕТО Е ЗАВРШЕНО

АКО СЕГА БИ КУПИЛЕ АВТОМОБИЛ, ТОЈ БИ БИЛ СО?

бензински мотор
35.21% | 425 од 1207 ГЛАСА
дизелски мотор
32.56% | 393 од 1207 ГЛАСА
хибрид
17.90% | 216 од 1207 ГЛАСА
електричен
11.02% | 133 од 1207 ГЛАСА
плаг-ин
3.31% | 40 од 1207 ГЛАСА

 

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK