Кој рече дека кинеските возила немаат добар дизајн? (Фотогалерија)

ОБЈАВЕНО НА:

Ако пред 15-тина години некој кажеше дека во Кина се ќе произведуваат возила со одличен дизајн и напредна технологија ќе го направеа најголема будала.

Денес, кинеските производители веќе преминаа од најголеми плагијатори до возила со револуционерен дизајн.

Ако и вие сте помеѓу оние скептици, тогаш едноставно, погледнете ги следните возила.

Geometry A

Lynk & Co 01

Triumpchi Enverge

Trumpchi GA4

GAC Motor GA4, Paris Motor Show 2018, IMG 0515.jpg

JAC iEVA60

Aiways U5

File:Aiways U5 IMG 20200304 172921.jpg

Denza X

Byton K-Byte

File:Byton K-Byte 005.jpg

Nio ES8

File:NIO ES8 01 China 2019-04-02.jpg

Senia R9

File:FAW Senia R9 02 China 2019-03-25.jpg

BAIC BJ90

Beijing BJ90 01 China 2019-03-14.jpg

Zotye T600 Sport

Traum Meet 3

Maxus D60

File:Maxus D60 001.jpg

Roewe Marvel X

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK