Кога Стеф Кари шутира тројка…во Infiniti Q50

ОБЈАВЕНО НА:

Еден од најголемите тројкаши во историјата на НБА, Стеф Кари од Голден Стејт во снимање на спорт, покажа дека може без проблеми да погоди од далечина 7,24 м.и дури ако нема кош, туку отвор од сончев кров!

При снимање на еден видео спот, Кари сакал да види дали може да погоди во внатрешноста на автомобилот Infiniti Q50 и тоа преку отворениот сончев покрив.
Обидот не бил дел од снимањето на спотот, туку едноставно на играчот му дошло да проба.

Кари е нов амбасадор на Infiniti и ова е негово прв ангажман во промовирање на автомобилите.

https://www.instagram.com/p/BWxj1nvApSR/

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK