Какво Ferrari вози Ибрахимовиќ?

ОБЈАВЕНО НА:

За фудбалската легенда и еден од најдобрите фудбалери Златан Ибрахимовиќ не е чудно да биде во друштво на супер брзи автомобили. Тој има Audi RS6 и Porsche 918 Spyder. Но, во неговата збирка има и Ferrari, што е знак дека тој е доволно познат, моќен и славен да може да купи вакво возило.

Неодамна е снимен во Стокхолм, Шведска како управува Ferrari LaFerrari, автомобил што е способен да забрза до „стотка“ за помалку од 2,6 секунди, а максималната брзина што може да ја постигне е 350 км/ч.

BRUH I SAW ZLATAN IBRAHIMOVIC🇸🇪🇸🇪❤️🔥🔥 @iamzlatanibrahimovic

A post shared by (Tariq Sherif) (@tsherif25) on

Поранешниот играч на Манчестер јунајтед сега е слободен играч и бара каде ќе ј апродолжи кариерата, откако се раздели со англискиот премиерлигаш по неговата повреда на лигаметите на коленото.

LaFerrari Има 6.2 литарски V12 мотор кој работи заедно со електричен мотор од 120 kW. Заедно имаат 950 КС, што е повеќе од Porsche 918.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK