Како се краде автомобил за 10 секунди? Кои возила најлесно се отвараат

ОБЈАВЕНО НА:

Повеќе не се потребни неколку минути за да провалите и стартувате автомобил. Според What Car?, интернет сајтот за автомобилизам, за кражба на автомобил денес се потребни околу 10 секудни.

Сето тоа благодарение на новата технологија која е вградена кај автомобилите, а која потфрла во поглед на безбедноста и сигурноста при кражба.

Од What Car? наведуваат дека е релативно потешко да се украдат автомобили како Audi TT RS Roadster, BMW X3, Ford Fiesta и Mercedes A класа, а на тестот паднаа Land Rover Discovery Sport, DS Crossback.

А како изгледа да се украде автомобил за 10 секунди, погледнете на видеото во продолжение.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK